Zmiana lokalizacji Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Koszalinie

Od 4 kwietnia tego roku, koszalińska Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będzie nadal funkcjonować w obrębie Szpitala Wojewódzkiego. Jednakże, nie będzie już dostępna w budynku Poradni Specjalistycznych przy ulicy Chałubińskiego 7. W zamian usługi te będą świadczone w Izbie Przyjęć Ogólnej – informuje Marzena Sutryk, rzecznik prasowy szpitala. Podkreśliła również, że dla dzieci i młodzieży do lat 18 opieka świadczona jest bez zmian w Pawilonie Dziecięcym.

Chociaż doszło do zmiany lokalizacji, numery telefonów pozostają niezmienione. Dorosli pacjenci mogą kontaktować się z rejestracją pod numerem 94/ 34 88 982, z gabinetem pielęgniarskim – 94/ 34 88 270, oraz z gabinetem lekarskim – 94/ 34 88 490. Pacjenci poniżej 18 roku życia mogą skontaktować się z Nocną i Świąteczną Opieką Zdrowotną dla Dzieci pod numerami: 94 34 88 536, 94 34 88 537 oraz 519 010 067.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, zapewniająca tzw. pomoc doraźną, jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-8:00 oraz w weekendy i inne ustawowo wolne dni. Jest to pomoc przeznaczona dla osób, które doświadczają nagłego pogorszenia stanu zdrowia, takiego jak ból brzucha, wysoka gorączka czy zatrucie pokarmowe. Ważne jest, aby pamiętać, że opieka doraźna nie służy uzyskaniu zwolnienia lekarskiego, recepty czy konsultacji.

W sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia, nie ma obowiązku korzystania z punktu dyżurnego nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na danym terenie – konieczne jest skontaktowanie się z najbliższą tego typu placówką. Jest to usługa bezpłatna dla osób ubezpieczonych i nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego.