Zaproszenie na urodzinowe obchody Koszalina i jubileuszowy rajd szlakiem "Pętla Tatrzańska"

W nadchodzącym tygodniu miasto Koszalin, zwane również Centrum Pomorza, będzie świętować 758 rok swego istnienia. Na tę okoliczność lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) zaplanował szereg atrakcji. Rok 2024 ma dla nich szczególne znaczenie, ponieważ przypada wtedy półwiecze istnienia jednego z najbardziej znanych szlaków pieszych w regionie – „Pętli Tatrzańskiej”, oznaczonej kolorowym żółtym.

W ramach tych obchodów, w dniu 25 maja 2024 roku, sobotę, oddział PTTK serdecznie zachęca do wspólnego przemierzenia tego szlaku. Miejsce zbiórki ustalone zostało na godzinę 9:00 rano przy parku linowym znajdującym się na ulicy Rekreacyjnej w Koszalinie. Stamtąd grupa wyruszy na trasę o długości około 11 kilometrów. Całą wędrówkę szacuje się na około 4 godziny, a jej zwieńczeniem będzie wspólne ognisko. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę oraz okolicznościowy stempel rajdowy.

Szlak „Pętla Tatrzańska” to trasa o długości niemal 11 kilometrów, prowadząca przez tereny południkowego wzniesienia morenowego. Przebiega ona przez dziewięć wzgórz morenowych i kończy się na Krzyżance (Góra Chełmska). Przygotowany został przez znanego krajoznawcę i architekta Mariana Czernera w 1974 roku i oznakowany żółtym kolorem przez działaczy z Klubu Turystyki Pieszej PTTK „Słowińcy” z Koszalina.