Wyróżnienia dla pedagogów w Koszalinie w związku z Dniem Edukacji Narodowej

Nauczyciele, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami dydaktycznymi, zostali uhonorowani przez Komisję. Wręczenie nagród finansowych miało miejsce w sobotę, z okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku, aż 78 nauczycieli z różnych placówek oświatowych Koszalina zostało docenionych za swoją pracę. Nagrodzono 20 pedagogów przedszkolnych, 27 nauczycieli szkól podstawowych i 31 edukatorów pracujących w szkołach ponadpodstawowych oraz innych placówkach edukacyjnych działających pod egidą Gminy Miasto Koszalin.

W gronie uznanych pedagogów znalazła się Elżbieta Waliszewska, która jest nauczycielką przedmiotów zawodowych w koszalińskim Ekonomie. Wyraziła swoją radość z otrzymanego wyróżnienia: – Jest to dla mnie duża satysfakcja i cieszę się, że moja praca została doceniona. Nauczanie to moja pasja i mam nadzieję, że uczniowie też to odczuwają – wyznała.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, podkreślił, iż nagrody wręczane nauczycielom są wyrazem uznania dla ich ciężkiej pracy. Jego zdaniem, oświata w Koszalinie prezentuje bardzo wysoki poziom, co jest wynikiem wieloletnich inwestycji w szkolnictwo: – W porównaniu z innymi samorządami z województwa zachodniopomorskiego, nasze wyniki są naprawdę dobre.

Przypomnijmy, że Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku, która była pierwszym w historii Europy ministerstwem oświaty.