Wypadek w Koszalinie: Kierujący pod wpływem alkoholu uczestniczył w kolizji

W sobotni wieczór 21 października, tuż przed godziną 18.00 na ulicach Koszalina doszło do kolizji drogowej, w której brały udział dwa samochody marki mercedes. Jeden z kierowców tych pojazdów miał w organizmie alkohol.

Komisariat Miejski Policji w Koszalinie udzielił nam informacji na temat tego zdarzenia. Jak przekazała Izabela Sreberska, rzecznik prasowy tej jednostki, kierujący mercedesem vito nieprawidłowo zakończył manewr jazdy i zderzył się z innym mercedesem, który poruszał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Sprawca tego zdarzenia, 69-letni mężczyzna, nie był pod wpływem alkoholu i został ukarany mandatem. Natomiast drugim uczestnikiem kolizji był 39-latek, który miał w organizmie nieco poniżej pół promila alkoholu, co wykazało badanie alkomatem.

Kodeks wykroczeń w swoim artykule 87. stanowi, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi areszt lub grzywna o wartości minimum 2500 złotych.

Jednak mimo to, całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a nie wypadek, ponieważ nikt nie doznał obrażeń. Nie ma już żadnych utrudnień w ruchu na miejscu zdarzenia, droga jest całkowicie przejezdna.