Wyjątkowy Jarmark w Zagrodzie Jamneńskiej – idealny sposób na powitanie lata

W nadchodzącą niedzielę, dokładnie 23 czerwca, między godziną 11:00 a 16:00, planowane jest wyjątkowe wydarzenie w Zagrodzie Jamneńskiej – Jarmark. Ma to być okazja do celebrowania nadejścia lata i spędzenia tego czasu w towarzystwie najbliższych oraz przyjaciół.

Jarmark przyciągnie na dziedziniec Zagrody wielu utalentowanych twórców rękodzieła, którzy zaprezentują swoje dzieła z różnych materiałów, takich jak ceramika, drewno czy wełna. Wśród oferowanych produktów można będzie znaleźć naturalne kosmetyki, sojowe świece, zabawki dla najmłodszych, ręcznie malowane kubki oraz obrazy. Ponadto na stoiskach będzie można kupić kwiaty i rośliny ogrodowe.

Na miłośników kulinariów czekają smakołyki przygotowane według tradycyjnych receptur. Weźmie w nich udział wiele Kół Gospodyń Wiejskich, które serwować będą różnorodność ciast, wędlin, serów oraz przetworów owocowych i warzywnych, a także kiszonek. Na specjalne uznanie zasługują jednak lody z koziego mleka, przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Interaktywne warsztaty plastyczne dla uczestników Jarmarku pozwolą na stworzenie własnych małych ogródków w słoiczkach oraz ceramicznych motyli – wszystko to ozdobione farbami akrylowymi. Dzięki tym warsztatom letnia atmosfera pozostanie z uczestnikami na dłużej.

W chałupie kmiecej zaprezentowane zostaną ciekawe rzeźby ludowe przedstawiające diabły, pochodzące ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie. Dodatkowo o godzinie 12:00 na scenie Jarmarku wystąpi dziecięcy zespół pieśni i tańca „Bieliczanki” ze Starych Bielic, który swoim występem urozmaici to wyjątkowe wydarzenie.