Wybierz się na niezwykłą wystawę!

W Galerii Ratusz można podziwiać prace artystyczne małżeństwa Państwa Pitak.

W Galerii Ratusz w Koszalinie znajduje się wystawa prac Tatiany i Władysława Pitaków. Wernisaż wystawy miał miejsce kilka dni temu, natomiast wystawa czynna będzie jeszcze do 31 marca 2023 roku. To zdecydowanie fantastyczna okazja na kontakt ze sztuką. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Urzędu Miasta w Koszalinie.

Kim jest Tatiana Pitak? Pani Tatiana z wykształcenia jest pielęgniarką oraz animatorką kultury i oświaty dla osób dorosłych. Pracowała w służbie zdrowia, a także zajmowała się m.in. scenografią, organizacją przedstawień teatrów lalkowych, aktorskich i wokalno-muzycznych. Należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie. Prywatnie jest żoną Władysława Pitak.

Z kolei Władysław Pitak z zawodu jest reżyserem, scenarzystą i aktorem. Jest również nauczycielem kultury teatralnej, muzykoterapeutą oraz logopedą. Pracował również jako grafik. Wraz ze swoją żoną zajmuje się dokumentowaniem przedsięwzięć artystycznych oraz licznych imprez, które są organizowane przez instytucje kulturalne.