Wizyta przedszkolaków w Dziennym Domu Pomocy "Złoty Wiek" w Koszalinie

Cieszyli się śpiewem, poezją oraz miłym towarzystwem przy kawie i słodkościach. Dzieci z Przedszkola Nr 7 w Koszalinie odwiedziły seniorów z Dziennego Domu Pomocy „Złoty Wiek”.

Jolanta Szewczyk, która pełni rolę kierownika w Domu Pomocy „Złoty Wiek”, podkreśliła wagę takich spotkań dla obu stron. Wyjaśniła, że starsze osoby są nieocenionym źródłem wiedzy i doświadczeń, które często wpływają na rozwój i funkcjonowanie młodszych pokoleń oraz całego społeczeństwa. Z drugiej strony, dzieci swoją radością i energią przynoszą seniorom odrobinę światła.

Zdaniem podopiecznych Domu Pomocy, wszelkiego rodzaju aktywności, a zwłaszcza spotkania z najmłodszymi, są dla nich niezwykle ważne. Jedna z seniorek wyraziła zadowolenie ze swojego pobytu w placówce, mówiąc: „Gdybyśmy zostali w domach, popadlibyśmy w rutynę i nudę. Tutaj natomiast miło spędzamy czas – śpiewamy, mamy okazję spotkać się z dziećmi i obserwować ich występy. Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj przebywać”.

Przedszkolaki z placówki nr 7 w Koszalinie przyszykowały specjalny program artystyczny dla seniorów. Potwierdziły one również, że bardzo cenią sobie możliwość spotkania z starszymi osobami, na przykład z własnymi dziadkami. Jeden z przedszkolaków powiedział: „Moi babcia i dziadek poświęcają nam swój czas, czytają nam bajki, dają nam słodycze i zabawki”.

Organizacja spotkania pomiędzy przedszkolakami a seniorami była elementem obchodów Europejskiego Dnia Seniora, który przypada na 20 października.