Weekendowe interwencje policji w Koszalinie: trzej nietrzeźwi i jeden bez prawa jazdy na drogach

W ubiegłym weekendzie, funkcjonariusze koszalińskiej policji przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której zatrzymano trzech kierowców, którzy mieli w organizmie alkohol. Ich jazda po ulicach miasta stanowiła zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla innych uczestników ruchu. Wkrótce za swoje wykroczenia będą musieli odpowiedzieć przed sądem, gdzie możliwa kara to aż trzy lata pozbawienia wolności. Nieco mniejszym, choć nadal poważnym wykroczeniem było to, które popełnił 35-letni mężczyzna. Mimo orzeczonego zakazu, zdecydował się on na prowadzenie swojego pojazdu. Grozi mu teraz nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nadrzędnym celem funkcjonariuszy koszalińskiej drogówki jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach miasta. Każdego dnia opracowują i realizują kolejne działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy w sposób niebezpieczny czy brawurowy.

Chociaż regularnie kierowane są apele do kierowców o zachowanie ostrożności, w szczególności o unikanie prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które wykazują absolutny brak odpowiedzialności. W ubiegłym weekendzie policjanci zatrzymali czwórkę mężczyzn, którzy nie powinni byli zasiadać za kierownicą swoich pojazdów. Wśród nich był 52-latek, który postanowił kierować swoim citroenem po spożyciu alkoholu. Test alkomatem wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.