edukacja-uchodzcy-koszalin

W Koszalinie zorganizowano zajęcia szkolne dla ukraińskich uchodźców

Wojna Rosji z Ukrainą, która rozpoczęła się 24 lutego br., nie zwalnia tempa. Z racji tego z terenów ukraińskich cały czas napływają nowi uchodźcy, szukając schronienia w sąsiednich krajach. Wielu z nich przyjęły również w swoje progi polskie miasta, zapewniając pokrzywdzonym azyl, wyżywienie i odpowiednie warunki mieszkalne. Natomiast w Koszalinie zorganizowano zajęcia szkolne dla uchodźców, aby mogli kontynuować swoją edukację.

Ze względu na fakt, że nie wiadomo, jak długo potrwa rosyjska agresja na ziemie ukraińskie, Urząd Miejski w Koszalinie zadecydował, że najmłodsi uchodźcy, którzy pojawili się w mieście, będą mogli przystąpić do zajęć szkolnych. Z racji tego koszaliński Ratusz prosi, aby powiadomić o tym wszystkie rodziny z dziećmi.

Zajęcia będą trwać pięć dni w tygodniu przez dwie godziny dziennie

Według Urzędu Miasta w Koszalinie zajęcia mają rozpocząć się od dzisiaj (tj. od środy, 3 marca) i będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 11:00. Dla wszystkich zainteresowanych osób przebywających z dziećmi na terenie Koszalina Ratusz przygotował numery telefonu, pod które można dzwonić, aby dowiedzieć się o szczegółach związanych z edukacją.

Z powodu tego, że uchodźcy porozumiewają się zarówno w języku ukraińskim, jak i rosyjskim, władze miasta zadbały o to, aby podczas kontaktu telefonicznego można było poinformować rodziców w obydwóch językach. Jak podaje urząd, Koszalin zorganizował zajęcia edukacyjne dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które urodziły się przed 2016 rokiem.

Wszystkie zainteresowane osoby, w celu uzyskania szczegółów związanych ze zgłaszaniem dzieci na zajęcia, mogą dzwonić pod następujące numery:

  • 780 544 274 – dla osób mówiących w języku rosyjskim
  • 94 348 88 65 – dla osób mówiących w języku ukraińskim

O podobnych wydarzeniach pisze również https://sochaczewinfo.pl.