W Koszalinie mężczyzna sprzedawał e-papierosy nieletnim. Sprawa trafi do sądu

Podług polskiego prawa, dystrybucja produktów tytoniowych do osób poniżej 18 roku życia jest absolutnie niedopuszczalna. Jednak zaniedbanie tych regulacji doprowadziło do tego, że jeden mężczyzna musi teraz stanąć przed obliczem prawa za nielegalną sprzedaż tak zwanych e-papierosów dzieciom w wieku zaledwie 14 lat.

Zespół prewencyjny koszalińskiej jednostki policji został zaalarmowany przez zaniepokojonych rodziców. Ci zgłosili, że ich małoletnie pociechy bez żadnych trudności nabywają e-papierosy wraz z wkładami nikotynowymi w jednym z lokalnych sklepów na terenie miasta.

Działania podjęte przez policjantów na terenie Koszalina pozwoliły na przyłapanie młodego chłopaka, który opuszczał sklep z wyrobami nikotynowymi. Jego wygląd sugerował, że jest on niepełnoletni. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że chłopiec ma tylko 14 lat i przyznał się do zakupu czterech sztuk e-papierosów. Nieco później, również 14-letni nastolatek w towarzystwie dziewczyny opuścił ten sam sklep z ręką pełną wyrobów nikotynowych. Młodzieńcy bez wahania przyznali, że dokonali zakupu w tym sklepie. Policjanci zgromadzili niezbędne materiały dowodowe, a 21-letni sprzedawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności przed sądem.

Działania policyjne nie ograniczają się tylko do Koszalina, ale obejmują cały powiat koszaliński. Przy tej okazji warto przypomnieć, że polskie prawo jasno wyklucza możliwość sprzedaży wyrobów tytoniowych, e-papierosów lub pojemników zapasowych osobom poniżej 18 roku życia. Również papierosy nie mogą być sprzedawane w opakowaniach zawierających mniej niż 20 sztuk lub luzem. Co więcej, sprzedaż pojedynczych sztuk tradycyjnych papierosów jest bezwzględnie zabroniona.