UKS Viktoria z Sianowa na drugim miejscu futsalowego turnieju

Drugim miejscem dla UKS Victoria SP2 z Sianowa zakończył się finałowy turniej Pucharu Polski Kobiet w futsalu organizowany przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

W turnieju brały udział trzy zespoły: LFA Szczecin, UKS Energetyk Junior Gryfino oraz UKS Victoria SP 2 Sianów. Każda z drużyn zmierzyła się z pozostałymi dwoma i na podstawie wyników spotkań ukształtowała się ich ostateczna kolejność w turniejowej tabeli.

Pierwsze rozgrywki

Pierwsze ze spotkań zakończyło się wygraną sianowianek nad koleżankami z Gryfina z wynikiem 6:1. Po stronie UKS Viktoria celne gole strzeliły Marta Fil i Wiktoria Robakowska (po 2 bramki), a także Malwina Grzelak i Dagmara Petrus, które zaliczyły po 1 trafieniu do siatki. Dla Gryfinianek bramkę zdobyła Klaudia Klimek.

Spotkanie numer dwa Gryfina ze Szczecinem zakończyło się sromotną porażką 1:5 dla pierwszego z zespołów. Dla LFA Szczecin gole zdobyły Katarzyna Tarnowska (2 strzały), oraz po jednej bramce Katarzyna Piotrowska, Angelika Hejnowska i Alicja Peitler. Honorową bramkę Gryfiniankom zapewniła tu Angelika Drelinkiewicz.

Spotkanie finałowe

Decydująca rozgrywka odbyła się pomiędzy LFA Szczecin a UKS Victoria SP2 Sianów. Podczas tego spotkania zdecydowanie przeważały sianowianki. Pierwsza połowa zakończyła się dla nich pomyślnie z wynikiem 1:0, po golu Wiktorii Robakowskiej zdobytym w 3 minucie. Druga część spotkania zaczęła się od wyrównaniu wyniku przez Marię Nowak. Sianowianki jednak kontratakowały zdobywając drugiego gola skutecznym trafieniem Malwiny Grzelak. W 16 minucie kolejne wyrównujące trafienie uzyskała Angelika Hejnowska, a po chwili Szczecinianki wyszły na prowadzenie 3:2 po tym jak do siatki piłkę posłała Katarzyna Tarnowska. Wśród sianowianek spadło morale przez co dziewczyny popełniły kilka poważnych błędów w obronie tracąc kolejne 3 bramki. Piłkę dwukrotnie wstrzeliła do siatki Alicja Peitler oraz ponownie Katarzyna Tarnowska, dla której był to drugi gol podczas tego meczu. W tym czasie jedyną bramkę dla Sianowa zdobyła Marta Fil zmieniając wynik na 6:3 dla szczecinianek. W efekcie końcowym to właśnie one uzyskały podczas turnieju futsalowym o Puchar Polski Kobiet. UKS Victoria SP2 Sianów musiała się zadowolić drugim miejscem.

Nagrody i wyróżnienia

W każdej z drużyn organizatorzy wyróżnili po jednej z zawodniczek. W LFA Szczecin statuetka przypadła Alicji Peitler, w Viktorii SP2 otrzymała go Marta Fil a z gryfińskiego UKS Energetyk nagrodę dostała Natalia Szewczyk. Po zakończeniu turnieju Jan Bednarek, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej uroczyście wręczył zwycięskiej drużynie okazały Puchar oraz Piłki Futsalowe w towarzystwie kierownika Oddziału Koszalińskiego Oddziału ZZPN Szczecin, Piotra Majchrzaka.