Trają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o morderstwo

W wtorek od świtu prowadzona jest intensywna akcja poszukiwawcza Grzegorza Borysa, 44-letniego marynarza. Jest on głównym podejrzanym w sprawie zabicia 6-letniego chłopca. Zbrodnia miała miejsce we wtorek rano w dzielnicy Fikakowo w Gdyni.

Jednostki policji od wtorku poranka przeszukują tereny leśne znajdujące się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, które są położone pomiędzy dwoma gdyńskimi dzielnicami – Chwarzno a Dąbrową. Policyjne radiowozy są zaparkowane na ulicach Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na tym obszarze, podobnie jak było to dzień wcześniej.

Służby policyjne skupiają swoje działania w obszarze leśnym ograniczonym ulicami Wiczlińską i Chwarznieńską, który znajduje się między gdyńskimi dzielnicami Chwarzno a Dąbrową. To część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z obwodnicą Trójmiasta przecinającą go na pół. Teren ten jest pagórkowaty, pokryty gęstym lasem liściastym i mieszany. Dojście do tego obszaru zapewniają liczne szlaki turystyczne zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, które prowadzą przez las od Dąbrowy do Chwarzna i Witomina.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, komisarz Karina Kamińska, apeluje o unikanie wejścia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między dzielnicami Karwiny a Chwarzno w najbliższych godzinach z powodu trwających tam czynności poszukiwawczych.

Wtorek jest piątym dniem intensywnej operacji poszukiwawczej, którą prowadzą policjanci z wsparciem Żandarmerii Wojskowej, Straży Leśnej oraz strażaków.