Tragiczny pożar domków letniskowych w Sarbinowie w 2023 roku

W nocy z 17 na 18 października 2023 roku, konkretnie około godziny trzeciej nad ranem, spokój letniskowej miejscowości Sarbinowo został brutalnie przerwany. Na ulicy Południowej wybuchł pożar, który strawił duże ilości domków letniskowych.

Zastępy straży pożarnej zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej jak najszybciej ruszyły na miejsce zdarzenia. Przybyli strażacy odkryli na miejscu prawdziwy koszmar – 24 domki letniskowe stanowiące ofiary bezlitosnego płomienia. Nie tylko te domki padły ofiarą pożaru. Część z nich uległa uszkodzeniu na skutek rozprzestrzeniającego się ognia na sąsiednich działkach. Na szczęście dzięki szybkiej i efektywnej interwencji strażaków, udało im się te domki ocalić przed całkowitym zniszczeniem.

Podczas operacji gaśniczej udział brały następujące jednostki: czterokrotnie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza numer 1 z Koszalina, dwukrotnie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, raz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie oraz dwukrotnie Ochotnicza Straż Pożarna z Mielenka, Mścic, Będzina i Dobrzycy.