Świąteczne śniadania dla osób samotnych i potrzebujących w Koszalinie oraz okolicznych obszarach

Wielu ludzi nie posiada bliskich, z którymi mogliby spędzać święta, a niektórzy nawet nie mają dostępu do podstawowych mebli, takich jak stół. Jednakże, w tę świąteczną porę, organizacje takie jak Caritas czy Fundacja Wolne Miejsce będą miały dla nich otwarte drzwi.

Po raz szósty w Kołobrzegu odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych zorganizowane przez Fundację Wolne Miejsce. Inicjatywa ta jest owocem współpracy między Fundacją a Wolontariuszami z Kołobrzegu, Urzędem Miasta Kołobrzeg, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Barem Bajewo.

Dnia 31 marca zostaną otwarte drzwi Hali Milenium w Kołobrzegu, gdzie o godzinie 9:30 każdy będzie mógł dołączyć do tego wyjątkowego śniadania. Przygotowania do tego wydarzenia są już na ukończeniu, a dekorowanie sali zaplanowane jest na piątek. Pół godziny po otwarciu drzwi, uczestnicy będą mogli skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych, a także dołączyć do wspólnej modlitwy. Atmosfera będzie przypominać ciepło rodzinnych świąt. Organizatorzy są gotowi przyjąć do 300 gości, a udział w śniadaniu może wziąć każda zainteresowana osoba.

Osoby ubogie, bezdomne i samotne z Koszalina będą zaproszone do Domu Miłosierdzia Bożego, gdzie 31 marca o godzinie 8 rano odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Następnie, Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej zaprosi wszystkich do stołu oraz wręczy paczki świąteczne dla gości Domu Miłosierdzia.