Sukces koszalińskiej szkoły tańca na Pomorskich Mistrzostwach w Breakingu

Szkoła Tańca Break Dance pod egidą NASA z Koszalina zdobyła najwyższe odznaczenia na Mistrzostwach Pomorza w Breakingu, potwierdzając swoją dominację w tej formie rywalizacji tanecznej.

Mistrzostwa miały miejsce 10 lutego 2024 roku na terenie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, dokładniej w sali sportowej znajdującej się przy ulicy Chopina 4. Zawodnicy brali udział w konkurencjach BBOYS, przeznaczonych dla chłopców w wieku do 6, 8, 10, 12, 15 lat oraz open, BGIRLS dla dziewczyn w tych samych kategoriach wiekowych i open, a także zespoły do lat 14 i open oraz best power moves.

W tej gorącej atmosferze sportowego ducha i artystycznego porywu tancerze z Koszalińskiej Szkoły Tańca Break Dance NASA zdobyli uznanie zarówno publiczności jak i sędziów, dzięki swoim niepowtarzalnym umiejętnościom tanecznym oraz ogromnemu zaangażowaniu w tańcu.

Spotkanie świętujące ich sukces odbyło się 20 lutego, w koszalińskim ratuszu. Brali w nim udział Prezydent Piotr Jedliński oraz Zastępca ds. Polityki Społecznej, a także zdobywcy medali wraz ze swoim błyskotliwym trenerem Marcinem Grzybowskim.