Studenci Szkoły Policji w Słupsku zdobywają doświadczenie zawodowe w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie

Jest to już kolejna okazja, gdy studenci ze Szkoły Policji zlokalizowanej w Słupsku mają możliwość służby w koszalińskiej jednostce policji. Jest to dla nich cenna praktyka zawodowa – tych 21 słuchaczy będzie miało szansę patrolować miasto obok boku z doświadczonymi funkcjonariuszami.

W ramach realizacji programu podstawowego szkolenia zawodowego, młodzi adepci policji zdobywają nieocenione doświadczenie, które będzie im niezbędne w przyszłej pracy. Ich obowiązki obejmują patrolowanie powiatu koszalińskiego pod okiem doświadczonych policjantów, jak informuje nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Każda osoba, która chce pełnić służbę w policji, musi najpierw przejść przez skomplikowany proces rekrutacyjny. Jeśli dopnie sukcesu i zostanie przyjęta do służby, czekają ją kilkumiesięczne intensywne szkolenia podstawowe. Kandydaci na funkcjonariuszy uczęszczają na codzienne zajęcia, wykłady i ćwiczenia, podczas których zdobywają wiedzę z zakresu służby policyjnej. Po zakończeniu części teoretycznej szkolenia przyszedł czas na praktykę, która jest sprawdzianem umiejętności nabytych podczas edukacji. Dlatego też młodzi adepci pełnią swoją praktykę pod czujnym okiem doświadczonych policjantów z koszalińskiej komendy.

Podczas swojej służby, młodym funkcjonariuszom przydzielane są konkretne rejon i zadania do wykonania. Mają możliwość patrolować główne trasy komunikacyjne, obszary wokół dworców czy parki miejskie. Biorą udział w patrolach służb prewencyjnych, ruchu drogowego i dzielnicowych. Podczas tego rodzaju praktyk, starsi i bardziej doświadczeni koledzy uczą młodszych jak poprawnie przeprowadzać różne interwencje oraz jak reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia – dodaje nadkomisarz Monika Kosiec.