Sezon ochrony przeciwpożarowej w RDLP w Szczecinku trwa mimo nadejścia jesieni

Choć wakacje już dawno minęły i jesień jest tuż za rogiem, w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Szczecinku nadal trwają działania związane z sezonem ochrony przeciwpożarowej.

Wioletta Koper-Staszowska, dyrektorka RDLP w Szczecinku, poinformowała, że dyżury przeciwpożarowe będą kontynuowane aż do połowy października. Mimo że leśnicy twierdzą, iż zagrożenie pożarowe jest teraz minimalne, to jednak przez jeszcze prawie miesiąc będą uważnie monitorować sytuację. Wioletta Koper-Staszowska podkreśliła, iż mimo wysokich temperatur w ciągu dnia, wieczory i noce są chłodne i wilgotne, co dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania pożaru.

Na wieżach obserwacyjnych cały czas prowadzone są czujne obserwacje. Dodatkowo, w gotowości na ewentualny wybuch pożaru jest samolot gaśniczy Dromader oraz śmigłowce służące do patrolowania terenów leśnych i ewentualnego gaszenia ognia. Lotnicy zapewniają, że z reguły w ciągu dziesięciu minut od otrzymania informacji o pożarze są już w powietrzu, gotowi do działania razem ze strażakami.