Przygotujcie się na pierwsze opady śniegu w naszym regionie, prognoza mówi o zimowym nadejściu!

Zapowiadane są pierwsze śnieżne opady, które mają rozpocząć zimowy sezon w naszym regionie. W szczególności, prognozy meteorologiczne sugerują, że Koszalin i okolice mogą się spodziewać pierwszych płatków śniegu już w nocy z soboty na niedzielę (18/19.11.23).

Prognozy przewidują sporadyczne opady śnieżne w ciągu nocnych godzin. Niski termometr będzie pokazywać -1 °C jako minimalną temperaturę, a pd.pd.-wschodni wiatr ma osiągnąć prędkość od 10 do 15 km/h. Średnia szansa opadów śniegu wynosi 40%.

Niedziela ma przynieść maksymalną temperaturę 3 °C. Wiatr pd.-wschodni będzie wiał z prędkością od 15 do 25 km/h. Prognozuje się pewność wystąpienia opadów na poziomie 100%. Najintensywniejsze opady śniegu są przewidziane od rana do południa.

W związku z nadciągającą zimą, apelujemy do wszystkich kierowców, którzy jeszcze nie przystosowali swoich pojazdów do zimowych warunków. Jeśli jeszcze tego nie zrobili, powinni jak najszybciej udać się do wulkanizatora i wymienić opony z letnich na zimowe. To ostatnie chwile na wykonanie tej czynności, aby zapewnić sobie bezpieczne podróżowanie.