Przeprowadzka Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej: Od 4 kwietnia funkcjonować będzie w Szpitalnej Izbie Przyjęć

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, która dotychczas znajdowała się w budynku Poradni Specjalistycznych przy ulicy Chałubińskiego 7 w Koszalinie, przenosi swoją działalność. Od 4 kwietnia pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy medycznej już nie w starym miejscu, ale w nowej lokalizacji – Izbie Przyjęć Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego.

Warto dodać, że pacjenci poniżej 18 roku życia mogą być spokojni – miejsce świadczenia usług zdrowotnych dla dzieci i młodzieży w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej pozostaje bez zmian. Nadal będą oni obsługiwani w Pawilonie Dziecięcym.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna to program zdrowotny zapewniający podstawową opiekę medyczną od poniedziałku do piątku między godzinami 18 a 8 dnia następnego. W soboty, niedziele i święta usługi są dostępne do godziny 8 dnia roboczego. Osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne, które doświadczają gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, mogą korzystać z usług dowolnego punktu nocnej opieki. To ważne, że świadczenia są bezpłatne dla ubezpieczonych i nie wymagają skierowania.

Także numery telefonów pozostają bez zmiany. Dorośli pacjenci mogą skontaktować się telefonicznie poprzez rejestrację pod numerem 94/ 34 88 982, gabinet pielęgniarski dostępny jest pod numerem 94/ 34 88 270, natomiast gabinet lekarski można zasięgnąć pod numerem 94/ 34 88 490. Numer do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla dzieci to: 94 34 88 536 i 537 oraz 519 010 067.