Pomocnicy Mikołaja nagrodzili najpiękniejsze listy

Finał kolejnej świątecznej akcji w Koszalinie. Ogłoszono listę wybranych przez pomocników Świętego Mikołaja autorów listów, którzy doczekają się spełnienia swoich marzeń.

W ostatnich dniach pomocnicy Świętego zagłębili się w lekturę listów pisanych przez młodych mieszkańców miasta Koszalin. Przyszła ich ogromna ilość, nic więc dziwnego, że wybór kilku z nich, które zostaną spełnione nie był sprawą prostą. Wybrano kilka najsympatyczniejszych i najbardziej poruszających. Mimo trudnych okoliczności w tym roku na konkurs dotarło wiele pięknych i wzruszających listów zaadresowanych na Świętego Mikołaja. Spośród ogromu korespondencji wybrane zostały cztery z nich, których autorzy doczekają się spełnienia swoich próśb.

Jak co roku prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej, Robert Mania zapowiedział spełnienie jednego z marzeń a także przygotował słodkie wyróżnienia dla uczestników. Swoją cegiełkę do akcji włożył również Prezydent Jedliński, zapowiadając przygotowanie paczki dla autora listu z ratuszem w tle. Jeden z pomocników Świętego Mikołaja znalazła się Stadnina Zagroda, której właściciele obiecali spełnienie życzenia młodej amatorki jazdy konnej. Lena Pranke w swoim liście wykonała zachwycającą i zapierającą dech zagrodę. Jeden z listów wybrał również Tomasz Uciński, prezes PGK w Koszalinie. Organizatorzy dziękują wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja, w tym także tym reprezentującym firmę PUF Q4 Windows Group. Spełnią oni jedno z marzeń dotyczące klocków Lego oraz Harrego Pottera.

W tym roku nie odbędzie się tradycyjne spotkanie z dziećmi, w którym wezmą udział Święty oraz jego pomocnicy. Kontakt i wręczenie prezentów zostanie ustalone z rodzicami nagrodzonych dzieci telefonicznie

Autorami nagrodzonych listów są Lena Pranke, Antoni Grzelak, Oliwia Czechowska, Daria Zielińska oraz Michał Ryfun. Z kolei wyróżnieni zostali Sebastian Sobczyk, Szczepan Hoffmann, Wiktoria Zawada, Dorian Kawalec, Maja Jarzembowska, Patryk Ratuszniak, Artur Wołodkiewicz, a także Dominik Szkutnik, Jaś Biernacki oraz Weronika Gienas.