Podsumowanie Memoriału im. Romana Wysockiego: walka o podium

Na ostatnie miejsce na podium podczas Memoriału im. Romana Wysockiego walczyły ekipy Rafała Knapa i Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Zmagania zakończyły się sukcesem zawodników pod wodzą Knapa, którzy pokonali rywali wynikiem 76:64. Turniej koszykarski w Szczecinie pełnił funkcję istotnego testu dla obu zespołów, które niedługo rozpoczną rozgrywki w drugiej lidze.

W drużynie Żaka najwięcej punktów – 19 – zdobył amerykański gracz, William Kondrat. Tymczasem Sensation Kotwicę Kołobrzeg do gry pociągał Paweł Dzierżak zdobywając 16 punktów.

Rafał Knap, trener Żaka, był zadowolony z postawy swojej drużyny. Jego jedynym zastrzeżeniem były pierwsze cztery minuty spotkania, kiedy to jego drużyna przegrywała nie zdobywając żadnego punktu (stan 0:9). Trener twierdzi, że te minuty będą analizowane przez cały nadchodzący tydzień, jako ostrzeżenie przed powtarzaniem takich sytuacji w przyszłości.

Po drugiej stronie boiska, Kamil Graboń, prezes Sensation Kotwicy Kołobrzeg, traktował turniej jako możliwość przetestowania różnych strategii i taktyk. Zdaniem prezesa, nie ma mowy o rozczarowaniach podczas meczów towarzyskich – są one jedynie okazją do sprawdzenia, co udało się osiągnąć na treningach.

Memoriał zakończył się sukcesem koszykarzy ze Stargardu, którzy pokonali gospodarzy turnieju, zespół Kinga, minimalną różnicą jednego punktu (98:97).

W fazie półfinałowej Żak musiał uznać wyższość mistrza Polski Kinga Wilków Morskich Szczecin (65:93), natomiast Sensation Kotwica Kołobrzeg została pokonana przez PGE Spójnię Stargard (65:94).