Piotr Sołtysiński nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego dokonał wyboru nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Osobą, która będzie zarządzać tą placówką przez kolejne sześć lat jest Piotr Sołtysiński. Jego funkcja ma oficjalnie rozpocząć się 29 sierpnia.

Sołtysiński znalazł się na czele grona pięciu kandydatów, którzy zdecydowali się zgłosić do konkursu na stanowisko dyrektora szpitala. Po przeprowadzonym rozmowie kwalifikacyjnej, to właśnie jego kandydaturę poleciła komisja konkursowa. Propozycję tę uwzględnił i finalnie zatwierdził Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podczas spotkania, które miało miejsce 9 sierpnia.

Piotr Sołtysiński to 62-letni, doświadczony menadżer w branży zdrowotnej. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora innego szpitala marszałkowskiego – Szpitala Medicam w Gryficach, który pod jego rządami stał się jednym z najważniejszych ośrodków leczenia oparzeń w Polsce. Jego wykształcenie to ekonomia oraz podyplomowe studia MBA.

Przypomnijmy, że poprzednim dyrektorem był Andrzej Kondaszewski, który pełnił swoją funkcję od 2005 roku a na początku tego roku przeszedł na emeryturę. W międzyczasie, pomimo przejścia na emeryturę, Kondaszewski jeszcze przez kilka miesięcy pełnił rolę dyrektora szpitala. Ze względu na problemy ze zdrowiem został jednak odwołany z tej pozycji.

Zanim Piotr Sołtysiński oficjalnie obejmie swoje stanowisko, obowiązki dyrektora pełni Rajmund Rajewski, lekarz i były zastępca Andrzeja Kondaszewskiego do spraw medycznych.