Piknik profilaktyczny z Mikołajem – dbamy o zdrowie psychiczne podczas świąt

W Koszalinie, na ulicy Rynek Staromiejski 6-7, dokładnie na placu pod ratuszem, obok City BOX, 6 grudnia 2023 roku zapraszamy na niecodzienne wydarzenie. Odbędzie się tam Profilaktyczny Piknik Świąteczny. W Mikołajki, od godziny 11:00 do 16:00, pod hasłem „Mikołaj również dba o zdrowie psychiczne!” spotkajmy się i rozmawiajmy o ważnych kwestiach zdrowotnych.

Podczas pikniku przewidziano szereg atrakcji związanych z edukacją psychologiczną. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców, aby dowiedzieć się więcej o symptomach depresji i lęku. Na miejscu dostępne będą kwestionariusze umożliwiające samodzielne ocenienie swojego samopoczucia oraz funkcji takich jak pamięć czy koncentracja. Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego znajdą tu informacje na temat dostępnych form pomocy i będą miały możliwość skorzystać z porady psychologa w mobilnym gabinecie.

Na uczestników czekać będą specjaliści, którzy pomogą ocenić podstawowe parametry życiowe. Również doradcy z dziedziny pomocy społecznej będą dostępni, aby pomóc w kwestiach prawnych i informacji o możliwościach uzyskania wsparcia od odpowiednich instytucji.

Ale to nie wszystko. Oprócz edukacyjnej części pikniku, uczestnicy będą mogli skosztować wojskowej grochówki. Na miejscu pojawi się również Mikołaj z upominkami dla najmłodszych oraz fotobudka do uwiecznienia tych wyjątkowych chwil. Dodatkowo, dwa koszalińskie domy samopomocy – Przyszłość i Odrodzenie zaprezentują prace swoich podopiecznych na specjalnej wystawie.