Patryk Różycki zaprasza na autorski wieczór w Kompleksie Bibliotek Publicznych

Jesteśmy na progu kolejnego fascynującego zdarzenia związanego z dziedziną sztuki. Chcemy serdecznie zaprosić wszystkich na spotkanie autorskie z Patrykiem Różyckim, które odbędzie się 28 lutego o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Kompleksu Bibliotek Publicznych (KBP). Impreza ta jest elementem projektu „Sztuka na Horyzoncie”, który jest realizowany przez fundację Kultura Sztuka Ludzie.

Patryk Różycki to twórca wszechstronny, zajmujący się malarstwem oraz działalnością performatywną. Jest także autorem tekstów i podcastów. Miał okazję pełnić rolę kuratora kilkunastu edycji festiwalu performatywnego Kick Off Perfo oraz festiwalu krótkometrażowych filmów eksperymentalnych Baza. W 2023 roku znalazł się wśród finalistów prestiżowej nagrody Paszporty „Polityki”. Przez lata współpracował z galerią Polana Institute.

Projekt, który aktualnie gości w KBP, został uruchomiony w 2023 roku przez fundację Kultura Sztuka Ludzie. Zaczęło się to od zapoznania się z raportem „Wizualne Niewidzialne”, który przedstawia, że aż 68% Polaków uznaje sztukę za ważny element przestrzeni publicznej, ale jednocześnie 53% z nich nie miało nigdy styczności z miejscami bezpośrednio związanymi z sztuką.

– Ta niedostępność jest dla nas alarmująca, ale jednocześnie potrafimy się z nią silnie identyfikować, biorąc pod uwagę nasze własne doświadczenia z dostępem do sztuki. Naszym celem jest zwiększenie dostępności do sztuki, co realizujemy poprzez trzy metody: Autorskie Wieczory ze współczesnymi artystami, Warsztaty Interpretacyjne w liceach oraz Żywa Galeria – informuje fundacja.

Autorskie Wieczory ze współczesnymi artystami, to cykl spotkań z najbardziej obiecującymi, młodymi twórcami z całej Polski działającymi w obszarze sztuk współczesnych. Są oni aktywnie prezentowani w najważniejszych krajowych galeriach sztuki i są laureatami czołowych nagród artystycznych.