koszalin-atrakcje

Park Książąt Pomorskich w Koszalinie

Koszalin bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że wypoczynek na łonie natury jest niesamowicie ważny dla osób w każdym wieku. Z tego też względu około 40 procent powierzchni Koszalina i regionu pokrywają leśne kompleksy i parkowe zieleńce. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy obszarów tego typu w Koszalinie jest oczywiście Park Książąt Pomorskich. Każdego dnia pojawiają się w nim tłumy mieszkańców i turystów, którzy pragną zanurzyć się w naturalnej ciszy – z dala od miejskiego zgiełku.

Park Książąt Pomorskich w Koszalinie to znakomita atrakcja dla każdego. Urocze alejki i bogata Matka Natura sprawiają, że miejsce jest doskonałe zarówno na spacery rodzinne, jak i romantyczne przechadzki we dwoje. Jest to także znakomity teren na wybranie się na spacer ze swoim czworonożnym pupilem. Warto zaznaczyć, że Park Książąt Pomorskich znajduje się w centrum miasta. Jednak to wcale mu nie przeszkadza w zapewnianiu błogiego relaksu po ciężkim i męczącym dniu.

Sprawdź, jaką wystawę prezentuje Park Miejski w Otwocku.

16 pomników przyrody w jednym parku miejskim

Odwiedzając Park Książąt Pomorskich, warto poświęcić chwilę na podziwianie majestatycznych pomników przyrody, ponieważ na obszarze tego zieleńca mieści się aż 16 takich okazów. Magicznym miejscem na rozkoszowanie się ślicznym widokiem jest staw zamkowy, przy którym można dać odpocząć obolałym nogom i wsłuchać się w śpiew sympatycznych fruwaków.

Warto również dodać, że niedaleko parku jest Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego, który stanowi pożywkę kulturalną dla wielu miłośników sztuki i imponujących występów na żywo. W sezonie na deskach amfiteatru można oglądać kabarety i koncerty, które przyciągają do siebie rzesze zainteresowanych. I nie zapominajmy też o położonym w pobliżu parku budynku Filharmonii Koszalińskiej. Definitywnie jest to obiekt zasługujący na uwagę każdego pasjonata architektury.

Jeżeli zwiedzasz Pomorze, koniecznie rzuć okiem na najpiękniejsze miejsca w Koszalinie.