Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2024: Konkurs czytelniczo-plastyczny dla przedszkolaków w Koszalinie

W dniach od 8 do 15 maja 2024 roku, na terenie całego kraju, odbywały się obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku wydarzenie to nosiło hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Z tej okazji Przedszkole nr 23 „Stokrotka” w Koszalinie we współpracy z biblioteką – Filia nr 3, postanowiło zorganizować konkurs o tematyce czytelniczo-plastycznej pod tytułem „Książka moim przyjacielem”.

W zestawieniu uczestników konkursu znalazło się 12 dzieci reprezentujących Przedszkole nr 21, Przedszkole nr 9 „Bursztynek”, Przedszkole Integracyjne i Przedszkole nr 23 „Stokrotka”. Dzieci te, wspierane przez swoich rodziców, stworzyły niezwykle kreatywne prace plastyczne ilustrujące wiersze autorstwa polskich poetów.

Dnia 16 maja zorganizowano oficjalne rozstrzygnięcie konkursu w Filii nr 3.

Początek tego spotkania upłynął pod znakiem niespodzianki przygotowanej przez bibliotekarki, które zaprezentowały mini spektakl na podstawie „Okularów” Juliana Tuwima.

Jury, w składzie: Beata Sawa – Jovanoska (zastępca dyrektora KBP) i Grażyna Barancewicz (dyrektor Przedszkola nr 23 „Stokrotka”), jednomyślnie postanowiło przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom! Nagrody zostały ufundowane przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 1 w Koszalinie oraz Przedszkole nr 23 „Stokrotka”(nagrody książkowe zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa) .

Finiszem wydarzenia był słodki poczęstunek dla obecnych gości.

Wszystkie prace, które brały udział w konkursie, można podziwiać na wystawie w bibliotece Filii nr 3, zlokalizowanej przy ulicy Młyńskiej 12, aż do końca maja.