Odznaczenia dla badaczy z Politechniki Koszalińskiej: Statuetka "Honorowego Hipolita" i Medal "Labor Omnia Vincit"

Już w tym tygodniu, historycy z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. Bogusław Polak i dr hab. Michał Polak, profesor PK, mieli zaszczyt otrzymać prestiżowe nagrody podczas ceremonii wręczenia odznaczeń w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Nagrody te zostały im przyznane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Profesor Bogusław Polak, uznawany za wybitnego specjalistę w dziedzinie Powstania Wielkopolskiego z lat 1918/1919, został uhonorowany statuetką „Honorowego Hipolita”. Z kolei srebrny medal „Labor omnia Vincit”, co oznacza „Praca wszystko zwycięża”, powędrował do rąk dziekana Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, dr hab. Michała Polaka, profesora PK.

Symbolicznym momencie wręczenia tych prestiżowych odznaczeń dokonali dr Marian Król – prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz jego sekretarz, Dominik Górny.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, które wręczyło nagrody, jest uznawane za symbol organicznej pracy na terenie Polski. Zyskało ono uznanie i zaufanie społeczeństwa i znaczących instytucji na terenie całego kraju, a także w wybranych środowiskach europejskich. Nieustannie od ponad dwudziestu lat inspiruje, nagradza i wspiera rozwój polskiej kultury, gospodarki oraz życia społecznego.