Obywatele Koszalina alarmują: stan ulicy Gdańskiej stwarza zagrożenie

Zgłoszenia obywateli dotyczące niebezpiecznej sytuacji na jednej z koszalińskich arterii pojawiły się na lokalnym forum społecznościowym na Facebooku. Głównym tematem dyskusji były liczne ubytki w nawierzchni ulicy Gdańskiej, które doprowadziły do uszkodzeń kilku samochodów.

Najwcześniejsze wpisy na ten temat pojawiły się w niedzielne popołudnie 3 grudnia 2023 roku na fanpage’u Spotted Koszalin. W późniejszych godzinach pojawiły się kolejne posty, zawierające apele skierowane do zarządu miasta i ZDiTM (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego). Mieszkańcy domagali się natychmiastowej interwencji w celu poprawy sytuacji na ulicy Gdańskiej.

W jednym z postów autor dziękował ironicznie władzom miasta i ZDiTM za konserwację ulicy, która przez lata nie uległa żadnej zmianie. Podkreślał, że kiedyś uważana za jedną z kluczowych arterii Koszalina, obecnie ulica Gdańska stała się miejscem pełnym niebezpieczeństw dla kierowców. W wyniku obecności licznych dziur na drodze doszło do uszkodzeń wielu pojazdów, co wiązało się z dodatkowymi kosztami napraw dla mieszkańców.

Autor postu zwrócił również uwagę na fakt, że mimo iż sytuacja była zgłaszana, problem nie został rozwiązany. Wyraził swoje rozczarowanie postawą lokalnej policji, która pomimo zgłoszenia o zagrożeniu, nie zdołała na czas przybyć na miejsce zdarzenia.

Według relacji mieszkańca Koszalina, pomimo prób ostrzegania innych uczestników ruchu drogowego, kolejne samochody uległy uszkodzeniom zanim udało się postawić trójkąt ostrzegawczy na drodze.

Na skutek interwencji władze podjęły działania mające na celu poprawę sytuacji na ulicy Gdańskiej. Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie poinformował o rozpoczęcie prac remontowych. Dodatkowo podjęto decyzję o wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz oznakowanie informujące o ubytkach w jezdni.

Marcin Żełabowski, rzecznik ZDiTM, poinformował że kierowcy, których samochody uległy uszkodzeniom mogą złożyć wniosek o odszkodowanie do Zarządu Dróg i Transportu.