Nowy operator Koszalińskiego Roweru Miejskiego i zapowiedź nowych stacji oraz połączenia z Kartą Mieszkańca

Nextbike Polska S.A. w restrukturyzacji, jest spółką, która podjęła się roli operatora Koszalińskiego Roweru Miejskiego, stając się jednocześnie jego starym – nowym operatorem. Uzgodniona umowa, to kontrakt o wartości 3 136 224 zł brutto.

Początek istnienia pierwszego sezonu Koszalińskiego Roweru Miejskiego zaplanowany jest na pierwszy kwiecień 2024 roku, natomiast następne edycje mają startować od pierwszego marca każdego kolejnego roku. Sezony rowerowe będą trwały aż do ostatniego dnia listopada.

Trzecia edycja KRM jest systemem świadczącym usługę rowerów czwartej generacji. Ilość stacji będzie taka sama jak w poprzednich edycjach, czyli 20. Do dyspozycji użytkowników będą 170 rowerów standardowych, w tym 15 wyposażonych w foteliki dla dzieci.

III edycja KRM przynosi zmiany dotyczące lokalizacji stacji. Planowane są trzy nowe punkty: na ulicy Fałata, blisko Straży Pożarnej, na skrzyżowaniu ulic Wańkowicza i Władysława IV oraz na ulicy Kretomnińskiej. W miejsce tych, które obecnie znajdują się na Chełmoniewie, w Zagórzynie i na ulicy Żytniej.

Kolejną nowością jest połączenie KRM z Kartą Mieszkańca „Kocham Koszalin”. To oznacza, że Koszaliński Rower Miejski stanie się partnerem tej inicjatywy. Osoby posiadające taką kartę będą mogły korzystać z 30 minut darmowego przejazdu, natomiast bez niej będzie to 15 minut.

Cena przejazdu po przekroczeniu darmowych minut wyniesie: powyżej 30 minut (dla posiadaczy Kart Mieszkańca) do pełnej godziny – 1 zł, za każdą kolejną godzinę – 2zł. Dla osób nieposiadających Karty Mieszkańca, powyżej 15 minut do pełnej godziny – 1 zł, a za każdą następną godzinę – również 2 zł.