Nowa książka Zenona Kasprzaka dostępna w koszalińskiej bibliotece

Jest już dostępna książka Zenona Kasprzaka „Koszalin. Moja mała Ojczyzna”. Pozycja jest dostępna w wersji tradycyjnej jak i online.

Pamiętamy, że rok 2019 był dla Stowarzyszenia Przyja­ciół Koszalina okresem szczególnym. Wówczas bowiem obchodziło ono bowiem 25-lecie swojej działalności. Była to więc doskonała okazja do tego, aby Koszalińska Biblioteka Publiczna korzystając ze wsparcia finansowego Urzędu Miasta Koszalin, wydała książkę „Koszalin – moja mała Ojczyzna”, której autorem jest Zenon Kasprzak.

Pozycja ta ukazała się pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalin. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, komu bliska jest historia Koszalina, jak i samo miasto obecnie. Na kartach swojej publikacji autor prezentuje czytelnikom cele stowarzyszenia, do którego należy, pokazuje jego historią oraz liczne osiągnięcia i zasługi dla miasta. Książka zarówno przybliża, jak i dokumentuje wieloletnia działalność organizacji. Dodatkowo, a właściwie przede wszystkim kultywuje historyczną pamięć oraz dokonania wielu koszalińskich pionierów.

Zenon Kasprzak jest z wykształcenia i zawodu polonistą i nauczycielem. Był wychowawcą dla licznych roczników szkolnych w koszalińskich ogólniakach. Jest szeroko cenionym w środowisku nauczycielskim dydaktykiem oraz metodykiem języka polskiego. Jest też z zamiłowania dziennikarzem oraz podróżnikiem. Jego najnowszą książkę można otrzymać bezpłatnie w wypożyczalni Biblioteki Publicznej w Koszalinie mieszczącej się przy placu Polonii oraz w jej wszystkich filiach. Publikację można tez przeczytać w czytelni wirtualnej.