Niedzielne zderzenie na ulicy Zwycięstwa: Kierujący BMW bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających

W sobotę, 16 grudnia 2023 rok, na ulicy Zwycięstwa w Koszalinie miało miejsce groźne zdarzenie drogowe. Dokładniej rzecz biorąc, doszło do kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu z ulicą Dębową. Ratownicy niezwłocznie pojawili się na miejscu wypadku i podjęli stosowne działania.

Z informacji udzielonych przez Bartosza Zawiałowa, rzecznika prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie wynika, że cztery osoby zostały ranne w wyniku tego zdarzenia. Osoby te – kobieta ciężarna, jej dwuipółletnie dziecko i mężczyzna z złamaną kończyną górną – zostały natychmiast przewiezione do szpitala.

Ze zgromadzonych na miejscu zeznań wynika, że siedem osób podróżowało samochodem marki BMW zaangażowanym w zdarzenie. Czterech pasażerów uciekło z miejsca kolizji, podczas gdy trzech mężczyzn pozostało. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 0,17 promila alkoholu we krwi. Przeprowadzona potem analiza wykazała również obecność narkotyków w organizmie kierowcy. Po dalszych ustaleniach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policja zidentyfikowała i zatrzymała czwórkę uciekinierów jako świadków wypadku. Podobnie postąpiła z dwójką mężczyzn, którzy pozostali na miejscu zdarzenia wraz z kierowcą. Ze względu na powagę tego incydentu, służby ścigania wystąpiły do sądu o tymczasowe aresztowanie 26-letniego prowadzącego BMW na okres trzech miesięcy.