Mroczna zagadka na cmentarzu: odkryto zwłoki po nieoczekiwanym pozarze

Pod egidą Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zainicjował procedury śledcze. Są one skierowane na wyjaśnienie sytuacji z nocy 8/9 marca 2024 roku, kiedy to na terenie Koszalińskiego Cmentarza Komunalnego przy ulicy Gnieźnieńskiej doszło do tajemniczego pożaru. Tragicznym finałem tego zdarzenia było odkrycie niezidentyfikowanych dotychczas zwłok.

Policja z Koszalina intensyfikuje swoje działania, starając się zgromadzić jak najwięcej dowodów mogących przyczynić się do wyjaśnienia tej enigmatycznej sprawy. W tym celu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji poszukują świadków, którzy mogli widzieć zdarzenie lub przebywali w jego pobliżu. Szczególnie cenne mogą być informacje od osób, które w godzinach wieczornych czy nocnych odwiedziły teren cmentarza i zauważyły ogień w pomieszczeniu sanitarnym znajdującym się między wejściami B i C.

Jest to istotne dla ustalenia tożsamości nieznanej osoby, której ciało odnaleziono po zdarzeniu. Wszystkie informacje można przekazać do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, który mieści się przy ulicy Słowackiego 11.