Modernizacja i rozbudowa Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku zbliża się do końca

W mieście Szczecinek trwają ostatnie prace związane z drugim etapem modernizacji i rozbudowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że projekt cieszy się postępem i jest bliski finalizacji.

Tegoroczne lato przyniosło rozstrzygnięcie przetargu na II etap modernizacji sztabu strażackiego. Mimo początkowych prognoz przewidujących koszt na poziomie 2,2 mln zł, wpłynęły dwie oferty znacznie przewyższające tę kwotę. Wyboru dokonano na korzyść firmy POB Piotra Flensa z Koszalina, która zadanie wykona za 3,049 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z rezerwy budżetowej państwa, uruchomionej przez premiera.

Zakres prac obejmuje wykonanie jednolitej elewacji na starszej i nowszej części budynku, naprawę pokrycia dachowego oraz remont wnętrz. Zgodnie z planem, w pomieszczeniach znajdą się nowe łazienki, kuchnia, pralnia i suszarnia. Ponadto powstanie stacja obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz zostaną wymienione bramy garażowe – informuje Michał Popowicz, zastępca komendanta PSP w Szczecinku.

Prace są już na ukończeniu i przewiduje się, że w najbliższych tygodniach cała inwestycja zostanie zakończona.

Przypomnijmy, że pierwszy etap tej strategicznej dla strażaków inwestycji zakończył się na przełomie 2022 i 2023 roku. Wtedy to udało się ukończyć budynek garażowo-socjalny w stanie surowym, na co wydano 3,3 mln zł. To o prawie pół miliona więcej niż przewidywano, ale w obliczu rosnących cen materiałów i robocizny koszty nie mogły być niższe. Wcześniej część sprzętu strażackiego przechowywana była w niewyizolowanym „blaszaku” przy budynku jednostki ratowniczo-gaśniczej, co nie było optymalnym rozwiązaniem.