Młode zawodniczki UKS Morski Sianów walczyły na boisku podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Pantera Cup

Rozgrywki piłki ręcznej, które odbyły się w dniach 1-3 marca w Dopiewie, przyciągnęły wiele utalentowanych zespołów z całego kraju. Wśród nich znalazła się drużyna UKS Morski Sianów, która po trzech dniach rywalizacji uplasowała się na 11. miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju.

Podczas Turnieju Pantera Cup, zawodniczki miały okazję zmierzyć się z wymagającymi przeciwnikami. Ich pierwsze spotkanie z drużyną APR Gladiator Oborniki zakończone zwycięstwem 10:5 stanowiło optymistyczny początek rywalizacji. Niestety, drugi mecz przeciwko ekipie z Bartoszyc nie poszedł równie dobrze i nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając 7:12.

Jednobramkowa porażka z gospodarzami turnieju była decydująca dla awansu do najlepszej ósemki. Pomimo tego niewielkiego rozczarowania, dziewczyny nie dały za wygraną. Z determinacją walczyły w kolejnych spotkaniach, zasłużenie triumfując nad drużyną Pantery Skórzewo (9:5) i UKS Olimpijczyk Budzyń (19:11). Wśród szesnastu rywalizujących drużyn, UKS Morski Sianów zdobył ostatecznie 11. miejsce.

Turniej Pantera Cup był nie tylko doskonałą okazją dla młodych zawodniczek do rozwijania umiejętności i rywalizacji na wysokim poziomie, ale również stanowił świetną platformę do integracji i dobrej zabawy.