Mistrzostwa Polski Straży Granicznej w piłce nożnej – rywalizacja i odpoczynek od obowiązków służbowych

Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski Straży Granicznej w piłce nożnej stanęło dwanaście drużyn, których skład tworzą oficerowie z różnych jednostek rozsianych po całym kraju. Miejsce zmagań stanowią boiska typu orlik, zlokalizowane przy koszalińskich szkołach podstawowych numer 10 i 18.

Jeden ze współorganizatorów turnieju, major Straży Granicznej Marek Kulon, podkreślił jak istotne dla funkcjonariuszy są tego typu imprezy. Wskazał, że jest to doskonała okazja do oderwania się od codziennych obowiązków służbowych i skoncentrowania na innych aspektach życia.

Uczestnicy mistrzostw zgodnie przyznają, że choć zawody mają charakter sportowy, to priorytetem nie jest zwycięstwo, ale dobra zabawa i duch fair play. Dla nich sport to sposób na relaks i chwilę wytchnienia od stresu towarzyszącego codziennej służbie. Zdaniem jednego z nich, takie wydarzenia powinny być organizowane znacznie częściej.

Turniej będzie trwał do czwartku – to właśnie wtedy dowiemy się, która drużyna okazała się najlepsza i zdobędzie tytuł mistrza Polski Straży Granicznej w piłce nożnej.