Mieszkaniec Koszalina oszukiwał ludzi w internecie

20-letni koszalinianin wpadł na sposób, który w szybkim czasie pozwolił mu się wzbogacić. Niestety metoda okazała się niezgodna z prawem. Młody mężczyzna oszukał co najmniej 165 osób, ponieważ właśnie tyle ludzi skorzystało z aukcji internetowych, które młodzieniec wystawiał w okazyjnych cenach.

Internetowy oszust z Koszalina

Biznes prowadzony przez mieszkańca Koszalina okazał się typowym przekrętem. Otóż aukcje internetowe zawierały m.in. kawę oraz markowe maszynki do golenia. W rzeczywistości jednak internauci po opłaceniu zakupów w ogóle nie otrzymali zakupionego towaru. Osoba wystawiająca aukcję po prostu ich w ogóle nie posiadała. Na szczęście funkcjonariuszom z Koszalina udało się ustalić miejsce, w którym przebywa osoba odpowiedzialna za internetowe przestępstwo. Podejrzany już usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na ten moment 20-latek jest objęty policyjnym nadzorem.

Skala przestępstwa młodego mężczyzny jest dosyć spora. Kryminalnym udało się ustalić, że zostało oszukanych co najmniej 165 osób. Suma internetowych oszustw wynosi około 55 tysięcy zł. Sprawa wciąż jest w toku. Policja nie wyklucza, że wraz z rozwojem sprawy będą napływać kolejne zgłoszenia oszukanych osób. Oczywiście wszelkie konta bankowe przestępcy zostały zablokowane.

Czujność oraz przestroga to podstawowe zasady internetowych zakupów

W ostatnim czasie w internecie aż roi się od osób, które na różne sposoby starają się wzbogacić kosztem użytkowników. Wraz z upływem czasu oszuści modyfikują swoje sposoby i starają się na różne sposoby przechytrzyć zabezpieczenia oraz uśpić czujność internautów. Stąd też Policja przestrzega wszystkie osoby, które dokonują internetowych zakupów, aby podczas każdej transakcji zachować szczególną ostrożność. Najbezpieczniejszą formą płatności są oczywiście płatności za pobraniem. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości, to zawsze należy upewnić się, komu przelewamy pieniądze. Warto sprawdzić opinie klientów na temat danego sklepu lub też oceny innych użytkowników na temat danego sprzedawcy na portalach aukcyjnych.