Mieszkańcy Koszalina organizują pomoc dla Ukrainy

Czas Świąt Bożego Narodzenia to dla naszego narodu bardzo przyjemny czas, który kojarzy się wszystkim z magią świąt, prezentami, dobrym jedzeniem. Niestety tuż za naszą wschodnią granicą u bliskich sąsiadów wciąż toczy się wojna. Większość z nas o tym nie zapomina, że tuż obok nas na Ukrainie toczy się wojna. Mieszkańcy Koszalina postanowili zorganizować kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy.

Koszalin wraz z warszawską dzielnicą Ochota i Rybnik, szykuje transport z najpotrzebniejszymi darami. Będzie to już 11 transport w tym roku. W czasie zimy z pewnością dla cywilów oraz żołnierzy potrzebna będzie odzież termoaktywna, agregaty prądotwórcze, powerbanki. Zima bez energii jest wyjątkowo trudna. Bez prądu nie ma możliwości ogrzania domu, jedzenia oraz ciepłej wody. Nadchodzący czas może być kluczowym dla Ukrainy i zadecydować o przyszłości państwa.

W ostatnim czasie z Rosja bombarduje elektronie dostarczające prąd do ukraińskich miejscowości. Na Ukrainie już występują regiony, w których brakuje prądu lub będzie on niedostępny co najmniej przez kilka dni. Taka sytuacja występuje chociażby w obwodzie odeskim oraz samej Odessie.