Lokalna akcja dla bezdomnych gminie Będzino

W gminie Będzino ruszyła akcja „Bezpieczna Gmina”, w ramach której lokalne służby prowadzą akcję pomocową dla osób bezdomnych.

Dzielnicowi policjanci w gminie Będzino właśnie przeprowadzili szeroko zakrojone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Bezpieczna gmina”. W ramach nich wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzili miejsca, w których przebywają, bądź mogą przebywać osoby bezdomne. W ramach swoich działań napotkanym tam osobom policjanci będą im proponować pomoc w postaci przeprowadzki w tymczasowe miejsca noclegowe. Bezdomni będą mogli także skorzystać z pomocy medycznej, zjeść ciepły posiłek albo skorzystać z zabiegów higienicznych. W razie potrzeby otrzymają także niezbędną odzież. Mundurowi oraz pracownicy GOPS sprawdzili również miejsca najczęściej wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nadrzędnym celem tych działań jest troska i dbanie o los bezdomnych osób oraz oferowanie im różnego rodzaju pomocy zależnie od indywidualnych potrzeb. W program pomocowy zaangażowane są liczne ośrodki oraz instytucje. Policjanci wychodzą z gorącym apelem aby zwrócić szczególną uwagę na ludzi samotnych, bezradnych lub nietrzeźwych, które pojawiają się w najbliższej okolicy. Informacje o takich osobach można zgłaszać pod ogólnodostępnymi numerami alarmowymi 986 bądź 112.