Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Zorganizowany przez prezydenta Miasta Koszalin Piotra Jedlińskiego konkurs plastyczny dla dzieci został rozstrzygnięty. Zwycięzcom wręczono nagrody.

Dwa miesiące temu, w październiku prezydent Jedliński wystosował zaproszenie do niepełnosprawnych dzieci oraz młodzieży do udziału w konkursie plastycznym. W ramach niego uczestnicy mieli stworzyć oryginalny i ciekawy projekt świątecznej kartki pocztowej. Zwycięskie propozycje posłużą jako inspiracja do wykonania kartek, na których włodarz miasta Koszalin będzie rozsyłał życzenia.

Organizacja konkursu i zaproszenie do niego młodzieży i dzieci z niepełnosprawnością miało też za cel włączenie ich w aktywne życie miasta. Dzięki niemu środowisko to ma możliwość zaprezentowania swoich talentów oraz umiejętności plastycznych. Ponadto może pokazać wszystkim, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do realizacji marzeń.

Nie było wskazanej konkretnej techniki, jaką miały być wykonane prace. Organizatorzy postawili na inwencję twórczą uczestników. Nic więc dziwnego, że na konkurs plastyczny dotarły projekty różnorodne i wykonane w różnoraki sposób. Poziom prac był w tym roku naprawdę wysoki więc jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie spośród nadesłanych propozycji wybrano i nagrodzono dwa z nich. Pierwszy projekt jest autorstwa Artura Szura, podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie ulokowanego przy ulicy Rzecznej. Drugą wybraną kartkę wykonała Maria Raczyńska będąca wychowanką tego samego ośrodka.