Komisja nie podjęła decyzji co do bezpieczeństwa budynku po pożarze w Koszalinie

W dniu 28 listopada 2023 roku, na ulicy Piłsudskiego 98 w Koszalinie, miało miejsce tragiczne zdarzenie. Doszło tam do pożaru budynku mieszkalnego.

Walka z ogromnymi płomieniami była niezmiernie trudna. Aż pięć zastępów straży pożarnej angażowało się w gaszenie ognia. W wyniku tego nieszczęsnego wydarzenia, trzy osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala. Miasto odpowiednio zareagowało na sytuację, oferując ewakuowanym mieszkańcom oraz tym poszkodowanym schronienie w bursie międzyszkolnej znajdującej się przy ulicy Jana Pawła II.

Podczas tej tragicznej nocy, w przygotowanej przymusowo kwaterze nocowało siedem osób. Cztery z nich to osoby nieznoszące żadnych szkód, a trzy to te, które po krótkiej obserwacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, mogły opuścić placówkę medyczną i udać się do bursy.

Dzień później, czyli w środę, zebrano komisję składającą się z Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz przedstawicieli Biura Zarządzania Kryzysowego, ZBM (właściciela jednego z mieszkań), CUS oraz straży pożarnej. Choć od tego zdarzenia minął już pewien czas, to wciąż nie podjęto decyzji o bezpieczeństwie budynku. Komisja na chwilę obecną orzekła, że wszystkie instalacje, takie jak gazowe czy elektryczne, powinny zostać poddane kontroli.

Andrzej Fulbiszewski, pełniący rolę rzecznika prasowego miasta, poinformował, że jeszcze nie można jednoznacznie stwierdzić, czy budynek jest bezpieczny do zamieszkania. Dodał również, że tymczasowe schronienie w bursie jest dostępne dla potrzebujących na czas nieograniczony. Wielu ewakuowanych zdecydowało jednak wrócić do swoich rodzin. Obecnie w bursie przebywają tylko dwie osoby.