Kąpielisko „Wodna Dolina” zamknięte przez sanepid

Oficjalną decyzją sanepidu zamknięto kąpielisko „Wodna Dolina” w Koszalinie. To wszystko w związku z wystąpieniem zbyt dużego stężenia bakterii Escherichia coli oraz enterokoków w wodzie.

„Wodna Dolina” z zakazem kąpieli do odwołania

W poniedziałek 12 lipca sanepid postanowił wydać oficjalną decyzję dotyczącą zamknięcia lokalnego kąpieliska. Jest to skutek wystąpienia zbyt dużej ilości mikrobiologicznych zanieczyszczeń. Kąpiele w takiej wodzie mogłyby okazać się zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających w wodzie. Sanepid postanowił wprowadzić zakaz kąpieli aż do 27 lipca. To właśnie wtedy ma się odbyć kolejne badania, które zadecyduje o tym, czy kąpielisko zostanie otwarte, czy też nie. Warto dodać, że „Wodna Dolina” to tak naprawdę jedyne zamknięte kąpielisko wodne w tym roku w całym województwie zachodniopomorskim.

Bakterie E.coli oraz enterokoki w kąpielisku

Dla zdrowia człowieka bakterie E.coli są dosyć niebezpieczne. Na co dzień zarówno bakterie E.coli, jak i wykryte również w „Wodnej Dolinie” enterokoki przebywają w jelitach. Jeśli człowiek będzie miał z nimi bezpośrednią styczność, to może dojść do pojawienia się posocznicy oraz zatrucia krwi. Oprócz tego zakażenie może objawiać się również w miednicy oraz jamie brzusznej. Co więcej może powstać także pokarmowe zatrucie, co automatycznie może wywołać zatrucie dróg moczowych.