Intensywna burza nad Koszalinem zmusza służby ratownicze do natychmiastowej interwencji

Koszalin i okoliczne rejon zostały poddane intensywnej burzy po dniu pełnym upałów. Burza przyniosła ze sobą gwałtowne opady deszczu, silny wiatr i lokalnie napotykany grad. Służby straży pożarnej miały pełne ręce roboty przez ostatnie godziny.

Towarzysząca upalnemu dniu silna burza zaczęła nawiedzać Koszalin około 1:00 w nocy, przynosząc ze sobą obfite opady deszczu i potężne podmuchy wiatru. W rezultacie zalały się niektóre ulice, piwnice oraz parki podziemne. Strażacy podejmowali działania m.in na ulicy Drzymały, Połtawskiej, Batalionów Chłopskich czy Dworcowej. W okolicach ulicy Okrzei i Zakole podziemne parkingi zostały zatopione. Przejazdy pod wiaduktami na ulicy Morskiej i Szczecińskiej w Koszalinie również zostały zalane.

Strażacy z całego regionu odpowiedzieli na wezwania dotyczące powalonych drzew. Oprócz jednostek z regionu koszalińskiego, strażacy z Białogardu, Kołobrzegu, Świdwina oraz Drawska Pomorskiego także mieli wiele pracy tej nocy.

Ostrzeżenie o burzach z gradem i intensywnymi opadami deszczu jest nadal aktualne dla naszego regionu do godziny 10:30.

W środę prognozy dla województwa zachodniopomorskiego sugerują możliwość kolejnych burz i opadów deszczu. Zgodnie z danymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ilość opadów podczas burzy może osiągnąć do 10 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 28°C, a na obszarach nadmorskich od 21°C do 23°C. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego siły, północny do północno-zachodni. Podczas burzy możliwe są porywy wiatru do około 60 km/h.