Hossoland – przyszłościowy park rozrywki w Kiełpinie

Grupa Hosso, znana z realizacji przedsięwzięć na dużą skalę, nadchodzi z nowym projektem. W zachodniopomorskim Kiełpinie, tuż obok Gryfic (gmina Brojce), powstaje Hossoland. To tematyczny park rozrywki o gigantycznych rozmiarach, którego wartość szacowana jest na kilkaset milionów złotych. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku. Zajmujący 40-hektarowy obszar przy trasie ekspresowej S6, Hossoland ma aspiracje stać się największym tego typu miejscem w regionie i jednym z największych w Polsce.

Park będzie obfitował w różnorodne atrakcje dla odwiedzających, takie jak karuzele, kolejki górskie i planowany park wodny. Charakter Hossolandu można porównać do popularnego Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie). Projekt nie tylko przyciągnie turystów, ale wpłynie pozytywnie na rozwój lokalnej społeczności poprzez stworzenie ponad 300 nowych miejsc pracy.

Faza budowy została zainicjowana we wrześniu 2022 roku, natomiast otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Grupę Hosso na początku bieżącego roku, prace budowlane są na dobrym etapie i termin otwarcia jest niezagrożony. Prace nad budową głównej bramy kompleksu oraz parkingu były szczególnie intensywne w kwietniu b.r., podobnie jak prace nad fundamentami wybranych obiektów i pierwszymi stalowymi konstrukcjami atrakcji.

Głównym celem Hossolandu będzie dostarczenie odwiedzającym szerokiej gamy zajęć rozrywkowych, takich jak rollercoastery, karuzele oraz różne występy i pokazy. Park zostanie podzielony na cztery strefy tematyczne zainspirowane legendami Bałtyku.

Chociaż szczegółowe informacje o każdej ze stref nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, inwestor zapewnia, że oferowane będą „unikatowe rollercoastery” oraz „karuzele zaprojektowane we współpracy ze światowej klasy projektantami”. Na dostępnych wizualizacjach parku można zaobserwować elementy takie jak spływ sztuczną rzeką, kolejka górska prowadząca do tunelu wyglądającego jak jaskinia czy karuzela stylizowana na tarczę Wikinga. Planowane jest również, aby dzieci miały okazję spotkać aktorów przebranych za bohaterów baśni.