Finał i podsumowanie XII edycji „Edukacji Przeciwpożarowej”

Zakończyła się XII edycja Ogólnomiejskiego Programu Przedszkolnego pod nazwą „Edukacja Przeciwpożarowa” organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

Edycja ta rozpoczęła się 25 kwietnia 2018 roku. Celem tej, jak i poprzednich odsłon programu było i niezmiennie jest upowszechnianie pośród najmłodszych dzieci wiedzy oraz niezbędnych umiejętności, które bywają przydatne w w różnych sytuacjach zagrożenia. Jednocześnie przez wiele lat z jego pomocą trwa kształtowanie świadomości w zakresie szerokorozumianej edukacji przeciwpożarowej.

Organizatorem trwającego od lat programu niezmiennie jest miejska komenda Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie wraz z przedszkolem miejskim nr 9 Bursztynek a także Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Zakończenie i uroczyste podsumowanie ostatniej edycji miało miejsce 26 kwietnia na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej znajdującej się przy ulicy Śniadeckich.

W najnowszej edycji uczestniczyły dzieci aż z 19 koszalińskich przedszkoli. Rywalizacja odbywała się w trzech odrębnych kategoriach sportowych. W ramach przygotowań do zmagań przedszkolaki brały udział w szeregu zajęć dydaktycznych i spotkań edukacyjnych ze strażakami. W ramach spotkań koszalińscy pożarnicy przybliżali 6-latkom istotę i zasady służby w Państwowej Straży Pożarnej. Nie brak było także informacji na temat zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach stwarzających realne i potencjalne zagrożenie. W XII edycji programu „Edukacja Przeciwpożarowa” brało udział w sumie około 600 przedszkolaków.