Edukacyjny festyn z okazji Dnia Dziecka w Komendzie Miejskiej PSP w Koszalinie

Dnia 8 czerwca 2024 roku, w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Koszalinie, a dokładniej na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1, przy Alei Monte Cassino 10, miał miejsce edukacyjny festyn. To wydarzenie zorganizowane było na cześć Dnia Dziecka i nosiło tytuł „Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach” – była to już jego trzecia edycja.

Wydarzenie to skierowano przede wszystkim do mieszkańców Koszalina i powiatu koszalińskiego, szczególnie do najmłodszych. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Za organizację odpowiedzialne były różne instytucje, takie jak wspomniana już Komenda Miejska PSP w Koszalinie, ale również Nadleśnictwo Manowo, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa za pomocą swojego oddziału terenowego w Koszalinie, Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne Sp. z o.o. Oddział Koszalin, Komenda Miejska Policji w Koszalinie oraz Straż Miejska Koszalin. Wszystkie one zadbały o to, by uczestnicy imprezy mogli skorzystać z wielu atrakcji i ciekawych aktywności.

Specjalnie dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym, dowiedzieć się więcej na temat zawodu strażaka, nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i gazem. Dostarczono im również informacji na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie oraz bezpiecznego poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych. Dodatkowo, dzieci miały szansę nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.