Bezpieczna zabawa z koszalińską policją: edukacja dzieci na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego

W Koszalinie funkcjonariusze policji postanowili połączyć zabawę z edukacją, spotykając się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Celem spotkań była nauka dzieci na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Oficerowie dostosowywali swoje przekazy do wieku uczestników, omawiając najistotniejsze kwestie w sposób zrozumiały dla maluchów.

Głównym obszarem poruszanych kwestii była świadomość uczestnictwa w ruchu drogowym. Policjanci rozmawiali z dziećmi, wyjaśniając im zasady ruchu drogowego i instruując jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię czy podróżować samochodem. Podczas tych spotkań, najmłodsi mieli też okazję zapoznać się z kluczowymi znakami drogowymi. Również nie ominęli tematu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu na placach zabaw i nad wodą.

Oprócz tego, mundurowi poruszyli kwestię znajomości numerów alarmowych. W trakcie interaktywnych spotkań, dzieci miały możliwość nie tylko poznania tych numerów, ale również ich utrwalenia. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na konsekwencje wynikające z niewłaściwego korzystania z tych numerów.

Wysokim punktem spotkań była edukacyjna gra „Sprawdź się z nami – graj z zasadami”. Dzieci miały też szansę doświadczyć ekscytacji związanej z możliwością wejścia do policyjnego radiowozu i zrobienia pamiątkowej fotografii.