Bezpieczeństwo przede wszystkim: kontrole techniczne autobusów wycieczkowych w Koszalinie

Ostatnio, funkcjonariusze drogówki z koszalińskiej jednostki policyjnej, intensyfikują swoje działania dotyczące kontroli autobusów przeznaczonych do przewozu grup wycieczkowych. W wyniku jednego z takich działań, autokar, który miał na celu przewiezienie grupy dzieci na zaplanowaną wycieczkę, nie został dopuszczony do ruchu drogowego. Powodem były usterki w systemie oświetlenia pojazdu. Na szczęście, przewoźnik był w stanie dostarczyć zastępczy środek transportu, który po kontroli okazał się być w pełni sprawny i bezpieczny dla pasażerów.

Policja z Koszalina przyjmuje coraz więcej zgłoszeń o konieczności kontroli technicznej autobusów wycieczkowych. Podczas tych kontroli, funkcjonariusze dokładnie sprawdzają stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz posiadane dokumenty, zgodnie z wymaganymi przepisami. Dodatkowo, rutynowym elementem takiej kontroli jest badanie stanu trzeźwości kierowcy przed rozpoczęciem jazdy.

Podczas jednej z ostatnich kontroli, która miała miejsce w Koszalinie przy ulicy Jedności, grupa dzieci miała wyruszyć na zaplanowaną wycieczkę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i stan techniczny pojazdu, który miał przewieźć młodych podróżników. Kierowca był trzeźwy i posiadał wszystkie wymagane dokumenty, jednak podczas oceny stanu technicznego autobusu wyszło na jaw, że system oświetlenia jest niesprawny. Kierowca nie był w stanie usunąć usterki na miejscu, co skutkowało tym, że pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy a dowód rejestracyjny został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Pragniemy przypomnieć o możliwości przeprowadzenia kontroli technicznej autokarów przed rozpoczęciem podróży. W tym celu, zalecamy kontakt telefoniczny z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem 47 78 41-374 w godzinach od 7:30 do 15:30, minimum dwa dni przed planowaną datą wyjazdu.