68-letni rolnik z gminy Świeszyno prowadził ciągnik będąc pod silnym wpływem alkoholu

Funkcjonariusze z drugiego komisariatu w Koszalinie udaremnili próbę jazdy 68-letniego rolnika z gminy Świeszyno, który mimo znacznego upojenia alkoholowego, postanowił prowadzić ciągnik rolniczy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał aż 2,2 promila alkoholu we krwi. Decyzją policji, pojazd został skonfiskowany na poczet przyszłej kary.

Patrolujący koszalińscy funkcjonariusze ustalili, że w miejscowości Niekłonice kierowca ciągnika rolniczego prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zauważyli oni poruszający się pojazd i podjęli decyzję o jego zatrzymaniu w celu przeprowadzenia kontroli. Ich przypuszczenia szybko okazały się prawdziwe. Badanie alkomatem potwierdziło, że 68-letni kierowca faktycznie był pod wpływem alkoholu, których stężenie we krwi wynosiło 2,2 promila.

Mężczyzna ten stracił już wcześniej swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz czeka go proces sądowy i odpowiedzialność za swoje działania. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.