34-letni mężczyzna z Koszalina, poszukiwany listami gończymi, w końcu wpadł w ręce policji

W Polsce nikt nie jest w stanie uniknąć ręki sprawiedliwości – nawet jeśli próbuje ukrywać się za granicą. Doskonale przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Koszalina. W całym kraju był poszukiwany przez organy ścigania na podstawie aż 11 listów gończych i ponad 40 zarządzeń wydanych przez różne sądy i prokuratury.

Mężczyzna, który od roku 2022 był uciekinierem przed wymiarem sprawiedliwości, był ścigany niemalże na terenie całego kraju. Za jego zatrzymaniem stało 11 wydanych listów gończych oraz ponad 40 zarządzeń prokuratorskich i sądowych.

Sądy orzekły na rzecz tego mężczyzny karę więzienia o długości ponad 6 lat, która była konsekwencją jego kradzieży, oszustw i rozbojów.

Poszukiwaniami 34-latka zajmowali się funkcjonariusze z Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy policji. To dzięki nim udało się ustalić aktualne miejsce pobytu uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna ukrywał się w innym województwie.

Policjanci z Koszalina, współpracując z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, przeprowadzili operację, która doprowadziła do zatrzymania 34-latka. Po aresztowaniu, został przewieziony do aresztu policji, skąd trafi do oznaczonego aresztu śledczego.

Za wszystkie przestępstwa, które popełnił na terenie kraju, mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Od początku tego roku funkcjonariusze z koszalińskiej komendy zatrzymali już 40 osób poszukiwanych listami gończymi. To dowodzi profesjonalizmu i determinacji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Ich nieustępliwość i ciężka praca przynoszą wymierne efekty.